چهار نکته برای انتخاب محل چاه آب

محل انتخاب چاه آب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چاه باید آب آشامیدنی را تأمین کند ، اما باید در مکان مناسبی نیز باشد. اگر مالک یک ملک هستید که به چاه آب احتیاج دارد ، در اینجا چند نکته در مورد چگونگی یافتن بهترین مکان برای حفر چاه آورده شده است. ما در حفاری باران در هنگام حفاری چاه عمیق و حفاری چاه آب تمامی این نکات را در نظر می گیریم. اما اگر خواستید به صورت دستی چاهی را حفر کنید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید.

دور نگه داشتن محل چاه آب از فاضلاب

شما می خواهید مطمئن شوید که چاه شما از هر محل تخلیه فاضلاب بسیار دور است. آلودگی مدفوع که باعث مریضی می شد از رایج ترین راه های بیماری افراد است و اگر چاه خیلی به مکان تخلیه نزدیک باشد این اتفاق می افتد.
خاک به طور طبیعی باکتری ها را فیلتر می کند ، به همین دلیل سیستم های فاضلاب می توانند مزارع لیچ داشته باشند که آب را به خاک اطراف می فرستند. با این وجود برای فیلتر شدن کامل توسط خاک ، آب آلوده باید از فاصله مشخصی از خاک عبور کند. تا زمانی که چاه شما خارج از این فاصله باشد ، آب آلوده به چاه نمی رسد.

حداقل فاصله دقیق بین میدان تخلیه چاه و فاضلاب شما به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله :

زمین زهکشی چقدر بالاتر از سطح آب است
آب زیرزمینی به چه جهتی جریان دارد
چاه شما چه نوع خاکی دارد
خاک موجود در ملک شما چقدر ریز یا درشت است

هنگامی که شما یک سرویس حفاری خوب استخدام می کنید ، کارمند یا نماینده می تواند براساس عوامل خاص ملک شما به شما بگوید که چاه شما از هر زمینه فاضلاب فاصله دارد.

چاه را از محل نگهداری حیوانات دور نگه دارید

به همین ترتیب باید چاه را با هر نوع حیواناتی که در ملک شما است ، فاصله یکسان داشته باشید. هنگامی که چندین حیوان در یک فضای محدود فضولات را تخلیه می کنند ، غلظت باکتری بالا می رود و می تواند چاهی را که خیلی نزدیک است آلوده کند. این مورد در اکثر خواص از راه دور نگران کننده نیست ، اما اگر چندین حیوان خانگی یا دام دارید این نکته را باید بخاطر بسپارید.

به دنبال مکانی که سنگ های بزرگ نداشته باشند

سرانجام ، شما باید از قرار دادن چاه در جایی که سنگهای بزرگ روی زمین وجود دارد خودداری کنید. در جاهایی که سنگهای بزرگی وجود دارد ، معمولاً زیر زمین بیشتر است. این سنگ ها حفر چاه را دشوارتر ، وقت گیر و پرهزینه تر خواهند کرد. مکانی که سنگهای بزرگی نداشته باشد نصب چاه در آن بسیار راحت تر خواهد بود.
البته ، سنگریزه های کوچک و سنگهایی که به راحتی می توان آنها را برداشت ، مسئله ای نیست. اگر سنگ ها به اندازه کافی کوچک باشند تا بتوانند به راحتی در یک دست نگه داشته شوند ، معمولاً برای تجهیزات حفاری خوب چالشی ندارند.

در صورت هر گونه نیاز به مشاوره می تونید با همکاران ما در حفاری باران تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *