مراقب این 4 آلودگی آب چاه باشید

وقتی صاحب یک چاه هستید ، از مزایای بسیاری بهره مند می شوید، اما برخی از چالش ها نیز خود را نشان می دهند. شما از شر مواد شیمیایی که یک تصفیه خانه عمومی به آب شما اضافه می کند خلاص می شوید. اما با این تصمیم خطر آلوده شدن سایر آلودگی ها نیز وجود دارد. اگر می خواهید به نوشیدن آب زیرزمینی تازه و تمیز ادامه دهید، باید مراقب این موارد باشید چهار مهاجم احتمالی در چاه شما.

۱. سفره های زیرزمینی

چاه ها با کشیدن آب از زیر سطح زمین کار می کنند، جایی که انواع مختلف سنگ یا خاک می تواند دارای جیب های مایع باشد که از آنها به عنوان سفره های زیرزمینی یاد می شود. این سفره های زیرزمینی برای عملکرد چاه شما ضروری هستند زیرا منبع آب لازم برای پمپ را فراهم می کنند. بسته به ترکیب سنگ یا خاک ، ممکن است آلودگی هایی پیدا کنید که به شیرهای شما راه پیدا می کنند.
دلیل آن ساده است. در یک سفره سفره محدود آب به نوعی مخزن طبیعی است. دیواره های آن مخزن می تواند از ماده ای تشکیل شده باشد که به راحتی در آب واقع در داخل آن شسته شود. در یک سفره آب زیر آب محدود که در زیر سطح آب قرار دارد و با خاک مخلوط می شود ، ممکن است قبل از استفاده از آب چاه خود مجبور باشید با عناصر کمیاب موجود در آن خاک مقابله کنید.

۲. کودها

شاید بدانید که سموم دفع آفات در آبهای زیرزمینی می توانند به چاه نشت کنند ، اما اگر از کودهای شیمیایی برای چمن ، باغ یا مزارع خود استفاده می کنید ، ممکن است نشتی از این منابع را داشته باشید. حتی کودهای طبیعی نیز مانند مواد زائد می توانند حاوی میکروارگانیسم ها ، نیترات و نیتریت باشند که نوشیدن همه آنها مضر است. اگر معده شما ناراحت است یا پس از نوشیدن آب علائم کاهش اکسیژن دارید ، آب خود را آزمایش کنید.
اگر در نزدیکی پروژه های کشاورزی ، گیاهی یا حیوانی دارید ، مطمئن شوید که چاه شما با آنها تماس پیدا نمی کند. کود یا ضایعات حیوانی نه تنها می تواند بر کیفیت آب شما تأثیر بگذارد ، بلکه روند تغذیه دام نیز می تواند باعث نگرانی شود. اگر قبلاً منبع آب خود را خیلی نزدیک کرده اید ، با مدیران پروژه در مورد اوضاع صحبت کنید و ببینید آیا می توانید به توافق برسید.

۳. فلزات سنگین

هر منبع آب ممکن است در معرض شستشوی لوله کشی شما باشد (این بدان معناست که برای جلوگیری از آن باید لوله های خود را به روز نگه دارید) ، اما یک چاه خصوصی ممکن است دارای عوامل خطر اضافی باشد اگر پالایشگاه ، تولید کننده الکترونیکی یا کارخانه سیمان در نزدیکی چاه خود دارید ، ممکن است سطح بالایی از فلزات سنگین را تجربه کنید ، که می تواند مسائل پزشکی مختلفی را ایجاد کند.
برخی از مواد ، مانند مس و زغال سنگ ، ممکن است عملیات استخراج را برای استخراج منابع با ارزش دفن شده در زمین جذب کنند. اگر چاه شما در نزدیکی معدن باشد ، خطرات افزایش می یابد. شما نه تنها ماده ای را دارید که باید با آن مقابله کنید ، بلکه هر ابزار یا فرایندی را که معدنچیان برای از بین بردن آن از خاک استفاده می کنند ، دارید. شما بهتر است حفر چاه جدید در جایی امن تر کنید.

۴. ذخایر طبیعی

متأسفانه ، تلاش شما برای دور نگه داشتن مواد مصنوعی ممکن است بر ترکیب طبیعی زمین اطراف شما تأثیر نگذارد. برخی از محیط ها سرشار از مواد معدنی یا عناصر خاصی هستند ، رسوباتی در زمین وجود دارد که بر مناطق اطراف آنها تأثیر می گذارد. اگر در مجاورت غلظت سنگین مواد معدنی مانند مس ، آرسنیک ، رادون یا اورانیوم زندگی می کنید ، ممکن است چاه شما در معرض خطر باشد.

برای محافظت در برابر این نگرانی های زیست محیطی و همچنین سایر خطرات احتمالی ، حداقل سالانه آب خود را از نظر آلودگی آزمایش کنید. آزمایشات خود را انجام دهید یا یک متخصص سیستم چاه آب استخدام کنید ، که نه تنها می تواند تمیزی و عملکرد مکانیکی چاه شما را بررسی کند بلکه ممکن است بتواند برای سالم و تمیز نگه داشتن آب شما نیز مشاوره ارائه دهد.

خطرات صرف نظر از اینکه آب خود را از کجا بیاورید وجود خواهند داشت ، اما هنگامی که یک چاه خصوصی نگه دارید ، می توانید آنچه را که به آب شما می آید بهتر از منابع عمومی آب کنترل کنید. شما می توانید حفاری باران تماس بگیرید و در مورد حفاری چاه آب و حفاری چاه عمیق و دیگر موارد مش.رت بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *